oprogramowanie dla szkół
cechy programu
wprowadzanie danych
drukowanie
funkcje dodatkowe
Zalecana rozdzielczość
1024x748
Ostatnia aktualizacja strony:
31-05-2008
NA "GILOSZU" SZYBCIEJ
Po wprowadzeniu i sprawdzeniu danych można przystąpić do drukowania świadectw. Program umożliwia drukowanie zarówno zwykłych świadectw, jak również specjalnych druków nieposiadających rubryk, z nadrukowanym kolorowym tłem (tzw. giloszem). Ta druga metoda, w przypadku drukowania komputerowego, jest zdecydowanie lepsza i sprowadza się tylko do załadowania podajnika papieru w drukarce i obróceniu świadectw po wydrukowaniu pierwszej strony. Proces drukowania świadectw dla całej klasy może trwać niespełna 10 minut.
Nieco więcej czasu trzeba poświęcić w przypadku drukowania na tradycyjnych świadectwach. Ze względu na różnice w położeniach rubryk na drukach pochodzących z różnych drukarń istnieje konieczność odpowiedniego ustawienia wydruku.
Program umożliwia ustawienie każdego pola idywidualnie, jak również przesuwanie razem wszystkich drukowanych pól na każdej stronie świadectwa.
Niezależnie od sposobu, drukować można od razu wszystkie świadectwa, tylko ich część lub pojedyncze świadectwo.
W przypadku świadectw formatu A3, występujących w części szkół ponadgimnazjalnych, wydruku można dokonać używając drukarki o takim formacie lub korzystając z typowej drukarki A4 drukując świadectwa złożone na pół.
W programie istnieje możliwość dowolnego ustawienia rodzaju i wielkości używanej czcionki, jak również wyboru sposobu justowania tekstu dla całego świadectwa czy też każdego pola indywidualnie.
FUNKCJE DRUKOWANIA
  • drukowanie na świadectwach zwykłych i z giloszem
  • wszystkie formaty świadectw (A3 i A4)
  • możliwość dowolnego ustawienia położenia każdego pola na wydruku
  • wybór rodzaju i wielkości czcionki
  • ustawianie justowania dla każdego pola oddzielnie
  • podgląd wydruku
  • wykreślanie wszystkich pustych pól
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright © 2008 Educat