oprogramowanie dla szkół
cechy programu
wprowadzanie danych
drukowanie
funkcje dodatkowe
Zalecana rozdzielczość
1024x748
Ostatnia aktualizacja strony:
31-05-2008
ŁATWO I SZYBKO
Program Cenzurka umożliwia szybkie i intuicyjne wprowadzanie danych klasy i uczniów. Układ pól jest podobny do układu rubryk na świadectwie, dzięki czemu poruszanie się po programie jest bardzo proste. Wszędzie tam, gdzie jest to tylko możliwe, dane są automatycznie kontrolowane, co zmniejsza ryzyko popełnienia pomyłki.
W przypadku nazw miesięcy w datach i nazw miejscowości, program na podstawie pierwszych wpisanych przez użytkownika liter, stara się uzupełnić pozostałe. Wbudowana baza danych miejscowości w Polsce pozwala automatycznie określić ich województwo.
Podobnie, na podstawie imion, program rozpoznaje płeć osoby i we wszystkich odmieniających się wyrazach (np. ukończył/ukończyła) poprawnie wpisuje końcówki.
Dzięki obliczonej średniej z ocen, program podpowiada, którym uczniom należą się świadectwa z wyróżnieniem. Dane, które są jednakowe dla wszystkich uczniów całej klasy, takie jak data Rady Pedagogicznej i wydania świadectwa, nazwy profili, języków czy przedmiotów dodatkowych wpisuje się tylko raz.
Bardzo proste jest wprowadzanie ocen. Zamiast pisać je słownie wystarczy wcisnąć pojedynczy klawisz z cyfrową wartością oceny. Również oceny z zachowania wybiera się z listy kliknięciem myszki. Dla klas I-III szkoły podstawowej przygotowano wygodny edytor oceny opisowej - nauczyciel wybiera gotowe frazy, które może zmieniać lub dopisywać nowe.
Dane uczniów wprowadzone w pierwszej klasie, mogą być wykorzystywane w kolejnych latach bez konieczności ich ponownego wpisywania. Program umożliwia utworzenie nowej klasy na podstawie danych z poprzednich lat - wszystkie pola zawierające nieaktualne dane zostają wyzerowane. Istnieje oczywiście, możliwość dodania lub usunięcia ucznia z klasy.
PRZYDATNE FUNKCJE
  • poprawianie pierwszych liter na wielkie w imionach, nazwiskach i nazwach miejscowości
  • autouzupełnianie dat, miejscowości i województw
  • alfabetyczne porządkowanie listy uczniów
  • wprowadzanie ocen jednym klawiszem
  • możliwość wykorzystywania danych wprowadzonych w poprzednim roku
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright © 2008 Educat